Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Komiksy

Jeszcze Blade Runner nie zginął, póki komiks żyje!

Ostatnio pojawiła się większa zapowiedź serialu ze świata „Blade Runner”, a na San Diego Comic Con odbył się panel o komiksach dostępnych od niedawna w amerykańskich sklepach.

Andrew Sumner, David Leach, Mike Johnson, Kate Perkins, Fernando Dagnino i Mellow Brown z Titan Comics spotkali się na San Diego Comic-Con (zdalnie), aby porozmawiać o przyszłości komiksów z tej franczyzy. Dyskusja zahaczyła o „Blade Runner 2019”, pierwszą oryginalną historię graficzną z tego uniwersum, , a finałowy zeszyt wydano w listopadzie 2020 roku. Potem zaczęto prezentować dwa kolejne dzieła – „Blade Runner 2029: Reunion” (sequel „BR 2019”) oraz „Blade Runner: Origins”.

„BR 2019” opowiada o młodej zabójczyni replikantów Ash, pogardzającej i postrzegającej androidy jako bezduszne maszyny. Jednak z biegiem czasu zaczyna dostrzegać, że ta opinia jest zbyt radykalna. W „BR 2029” ponownie fabuła skupia się na Ash, prowadzącej podwójne życie: za dnia jest tytułową blade runnerką, nocą zaś pomaga replikantom uciekać przed przemocą i prześladowaniem. Żyje także z kochanką Fraysą, androidką, którą niektórzy mogą kojarzyć z filmu Denisa Villeneuve’a (2017).

Jak można wywnioskować z tytułu, „BR: Origins” koncentruje się na pierwszym blade runnerze Kyle’u Morrowie. Historia ukaże początek i strukturę programu replikantów – z perspektywy zarówno korporacji, jak i zwykłych ludzi z Los Angeles.

Blade Runner


Źródło: Comic-Con International | gizmodo.com