Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Komiksy

Keanu Reeves twórcą komiksu BRZRKR

Aktor postanowił spróbować swoich sił w nowej dziedzinie i zajął się stworzeniem cyklu komiksów. Wspólnie z BOOM! Studios wyda historię nieśmiertelnego wojownika, szukającego prawdy o sobie. „BRZRKR” będzie komiksem własnego pomysłu Reevesa.

Głównym bohaterem „BRZRKR” (wym. Berzerker) jest syn boga wojny, który żyje na Ziemi już od 80 000 lat i musi ciągle ukrywać się oraz pozorować własną śmierć. Z wyglądu bohater przypomina nikogo innego jak swojego twórcę – Keanu Reevesa. Berzerkera poznajemy w momencie, gdy ukrywa się w USA i pracuje wykonując niebezpieczne misje dla rządu w zamian za strzępki informacji o swojej przeszłości.

Reevesowi w pracach nad komiksem pomoże Matt Kindt („Folklords”), który stworzy fabułę oraz ilustrator Alessantro Vitti. Kolorystyką zajął się Bill Crabtree („Invincible”), a za wygląd tekstów odpowiada Clem Robins („Hellboy”). Z wywiadu, jakiego twórcy udzielili USA Today wynika, że „BRZRKR” będzie pełnym akcji i bardzo gwałtownym tytułem. Cykl będzie składać się z 12 numerów. Komiks będzie wychodził co miesiąc, a premierowy numer trafi do sprzedaży w USA w wybranych sklepach w październiku 2020 roku. W cyfrowej dystrybucji komiks będzie dostępny w Google Play, iBooks, comiXology oraz Madefire.

Keanu Reeves zdradził również, że chętnie zobaczyłby „BRZRKR” na ekranie. I nie miałby nic przeciwko wcieleniu się w głównego bohatera. Warto wspomnieć, że wydawca „BRZRKR” BOOM! Studios ma podpisaną umowę z platformą Netflix, więc niewykluczone, że to właśnie dzięki temu serwisowi komiks trafi na ekrany.

Źródło: eu.usatoday.com