Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Komiksy

Komiksowe wydarzenie roku

Po wielu latach od oryginalnego wydania i premierze kultowego filmu z 1994 roku, a także kilku kontynuacji i serialu, na polskim rynku pojawi się „Kruk” Jamesa O’Barra, czyli powieść graficzna, która wpisała się na listę absolutnej klasyki komiksu. Za wydanie dzieło nad Wisłą odpowiedzialne jest wydawnictwo Planeta Komiksów. Co ciekawe, te specjalne wydanie zostanie opublikowane w wersji rozszerzonej w dwóch edycjach: standardowej (złotej) i limitowanej (srebrnej).

Opis z okładki:

Anioł zemsty powstaje z umarłych, by pomścić śmierć ukochanej…

Wydanie specjalne, rozszerzone

James O’Barr stworzył Kruka, przelewając własną rozpacz na karty komiksu. Jego trauma dała początek albumowi nasyconemu intensywnymi emocjami, wyrazistą kreską i delirycznym tekstem, który poruszył tysiące czytelników na całym świecie. Na kanwie komiksu powstał kultowy film pod tym samym tytułem z tragicznie zmarłym Brandonem Lee w roli głównej.

Poniższe wydanie zawiera autorską, poprawioną wersję komiksu. Jest również poszerzone o nowe, niepublikowane dotąd rozdziały. Zaginione plansze zostały odtworzone z wykorzystaniem technik stosowanych oryginalnie przez autora.

Poznaj kompletną historię Kruka – szaleńca, poety, proroka, mściciela i kochanka tak wiernego, że nawet czułe ramiona śmierci nie pozwalają mu zapomnieć o utraconej miłości.

1 edycja podstawowa

 

2 edycja limitowana

 

3

 

4

 

5

Scenariusz i rysunki: James O’Barr
Tłumaczenie: Michał Zdancewicz
Ilość stron: 272
Wymiary: 170 x 260 mm
ISBN: 9788395044564-Kruk
Oprawa: twarda, szyto-klejona ze złotym/srebrnym tłoczeniem + obwoluta, wszyta tasiemka-zakładka
Papier: Arcticsilk 130g
Cena detaliczna: 99,90 PLN
Premiera: 29.10.2018