Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Komiksy

Mucha Comics zapowiada zbiorcze wydanie Gideon Falls

Wydawnictwo ogłosiło w mediach społecznościowych, że przygotuje zbiorcze wydanie sześciu tomów serii komiksowej „Gideon Falls” komiksowa autorstwa scenarzysty Jeffa Lemire i rysowniczki Andrei Sorrentino. Na fanów czekać będzie ponad 800-stronnicowa historia utrzymana w konwencjach horroru i thrillera psychologicznego.

„Gideon Falls” to amerykańska seria komiksowa autorstwa scenarzysty Jeffa Lemire i rysowniczki Andrei Sorrentino. Akcja rozgrywa się w pozornie spokojnym amerykańskim miasteczku Gideon Falls. Lokalna legenda przestrzega o Czarnej Stodole, budynku-omenie, który pojawia się tu od wieków i sprowadza na miasteczko obłęd, nieszczęścia i śmierć, po czym znika.

Seria cieszy się dużym zainteresowaniem i popularnością wśród polskich czytelników. Nakłady dwóch pierwszych tomów się wyczerpały, a zapasy tomu trzeciego znajdują się na wyczerpaniu. Mucha Comics zapowiedziało, że nie będzie dodruków. Na maj zaplanowali premierę zbiorczego wydania „Gideon Falls”: wszystkie sześć zeszytów, dotychczas podzielone na trzy części, ukaże się w jednym, ponad 800-stronnicowym tomie! Koszt zakupu tego wydania „Gideon Falls” będzie wynosił ok. 320 zł.