Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Komiksy

Nowy komiksowy Wiedźmin

Wydawnictwo Dark Horse nie próżnuje z prawami do obrazkowych adaptacji dzieła CD Projekt RED i jeszcze w tym roku startuje z kolejnym tytułem, który zostanie wydany w czterech zeszytach. Premiera pierwszego nastąpi 19 grudnia w USA, w Polsce najpewniej trafi do księgarń w wydaniu zbiorczym, a za wydanie odpowiedzialna będzie oficyna Egmont, posiadająca licencje na komiksowego „Wiedźmina” z Dark Horse.

Co ciekawe, autorkami komiksu są dwie Polki. Aleksandra Motyka, scenarzystka nowej historii, zdobyła doświadczenie w kreowaniu wiedźmińskiego świata przy okazji pracy nad trzecią grową odsłoną serii. Z kolei Marianna Strychowska, która zajmuje się ilustrowaniem powieści graficznej, w swym portfolio ma kilka obrazkowych epizodów, jak „Lis 5. Echa przeszłości”, „The Caravan” czy „Nie przebaczaj”.

Oficjalny tytuł komiksu to z kolei „The Witcher: Of Flesh and Flame”. O fabule wiadomo, że opowiadać będzie – tradycyjnie dla serii Dark Horse – o Geralcie, który odbędzie podróż i zmierzy się z zagadką, spotka starego przyjaciela i jego córkę, i wpadnie w nie lada tarapaty. Jak na razie w taki sposób można opisać większą część perypetii Białego Wilka, ale ponoć akcent będzie rozłożony bardziej na rozwiązanie tajemnicy, niż walkę z potworami.

Dotychczas ukazały się cztery komiksy Dark Horse z serii „Wiedźmin”, z czego trzy mogliśmy przeczytać po polsku – „Dzieci Lisicy”, „Dom ze szkła” oraz „Klątwę kruków”. „Killing Monsters” i nadchodzący „Of Flesh and Flame” to pozycje, na które czekamy i zapewne to tylko kwestia czasu, gdyż włodarze Egmontu zapowiedzieli kontynuowanie tejże linii wydawniczej.

2