Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Komiksy

Timof Comics | Październikowe premiery!

Timof Comics postanowił w październiku dostarczyć miłośnikom komiksów kolejnych wrażeń i wyda kilka naprawdę ciekawych tytułów.

Kot Rabina 10. Wracajcie do siebie!

Zlabia, ale i jej ojciec, rabin, a także rabin rabina, z pomocą i wtrętami kota, snują opowieść… Opowiadają o swoich podróżach po Bliskim Wschodzie od 1870 do 1973 roku, o swoich poszukiwaniach Ziemi Obiecanej, miejsca, w którym będą mogli poczuć się bezpiecznie. Opowiadają o francuskim przeznaczeniu, o losach rodziny targanej przez wiatry historii, o rasizmie, o poszukiwaniu swojego miejsca na Ziemi – od Algieru do Nicei, przez Jerozolimę i Galileę.

Koleje Losu

Świeże spojrzenie na II wojnę światową. Paco Roca stworzył „hiszpańskiego Mausa”!

Miguel Ruiz to hiszpański weteran żyjący na wygnaniu we Francji, był on członkiem „La Nueve” („Dziewiątki”), kompanii mężczyzn, którzy przeszli szlak od walki o ojczyznę podczas hiszpańskiej wojny domowej po udział w bitwach na całym świecie podczas II wojny światowej. Do wieloletniej tułaczki po Europie i Afryce zachęciła ich miłość do swojego kraju i nienawiść do brutalnych dyktatur. Roca wykorzystuje złożone „wspomnienia” Ruiza, aby opowiedzieć historię, która jest odą do pokolenia, które odważnie przeciwstawiło się brutalnemu faszyzmowi.

Wszędzie biały

W 1832 r. w pobliżu Bostonu, pewna „urocza i malownicza” mała szkoła dla młodych dziewcząt przyjęła około dwudziestu uczennic. W okolicy pomyślano, że edukacja dziewcząt jest trochę niedorzeczna i niepotrzebna, ale ostatecznie nie taka zła.  Do dnia, w którym „urocza szkoła” zapowiada, że od teraz będzie przyjmować młode… czarne dziewczyny. Trzydzieści lat przed zniesieniem niewolnictwa, około piętnaście młodych uczennic szkoły Crandall zostanie powitanych falą wrogości o ogromnej skali.

Biała Ameryka boi się niektórych dzieci.

Płaszcz i szpony II

Panowie Maupertuis i Villalobos oraz ich bardzo dzielni kompani bez strachu wyruszają na księżyc na pokładzie zaimprowizowanego statku kosmicznego. Co na nim odkryją? Gigantów, niezwykłe stwory, ruchome miasta? Skarby na pewno, bo jak głoszą opowieści, złoto rośnie tam na drzewach!

Drugi i ostatni tom zbiorczy z tej niezwykłej opowieści przygodowej stworzonej przez Jean-Luca Masbou i Alaina Ayrolesa.