Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Andy Serkis narratorem audiobooków z cyklu Władca Pierścieni

Nie ma znaczenia, ile razy czytaliśmy powieści J.R.R. Tolkiena z sagi „Władca Pierścieni”. Albo jak często oglądaliśmy trylogię Petera Jacksona na dużym ekranie. Jeszcze w tym roku będziemy mieć okazję przeżyć epicką historię podróży Froda w nowym wydaniu. Sam ekranowy Gollum, Andy Serkis, będzie czytał audiobooki „Władcy Pierścieni”.

Jak przypomina The Bookseller, Serkis był w zeszłym roku gospodarzem wydarzenia o nazwie #Hobbithon, podczas którego przeczytał „na żywo, od deski do deski „Hobbita” w 11-godzinnym posiedzeniu”. Celem Serkisa było zebranie pieniędzy na walkę z COVID-19. Ostatecznie udało się zebrać fundusze w kwocie przekraczającej kwotę 300.000 GBP (ponad 1.570.184 PLN).

Teraz serwis podaje, że Serkis wziął udział również w kolejnej sesji nagraniowej. Tym razem czytał „Hobbita” pod kierunkiem Garricka Hagona w profesjonalnym studio – ID Audio. Nagranie zostało wyprodukowane przez Fionnualę Barrett, dyrektor redakcyjną Harper Collins ds. audio. Już teraz wiadomo, że to nie koniec współpracy Barrett i Serkisa – ta dwójka chce „przybliżyć Władcę Pierścieni Tolkiena nowemu pokoleniu słuchaczy”.

Aktor dodał, że czuje się tak, jakby naprawdę przeżył sagę Tolkiena i przeżył „głębokie zrozumienie i związek z naturą, miłością, wojną, prawdą, nienawiścią i altruizmem ukazanym przez pisarza”. Serkis twierdzi, że pracując nad audiobookiami doświadczył wielu „wzlotów i upadków”, które często współgrały z losami bohaterów historii. Ostatecznie aktor podkreślił: „Zdaję sobie sprawę, jakim fenomenalnym przywilejem była możliwość ponownego przeczytania tego wysublimowanego dzieła. Moją jedyną nadzieją teraz jest fakt, że zrobiłem to sprawiedliwie i że wrażenia słuchowe oddają moc i piękno J.R.R. arcydzieła Tolkiena”.

Nowa, pełna wersja trylogii J.R.R. Tolkiena „Władca Pierścieni” zostanie wydana tej jesieni przez Wydawnictwo Harper Collins. Poniżej możecie obejrzeć fragment interpretacji sagi „Władca Pierścieni” w wykonaniu Andy’ego Serkisa: