Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Anna Brzezińska udostępnia czytelnikom Sagę o zbóju Twardokęsku

Polska pisarka fantasy, autorka m.in. ”Opowieści z Wilżyńskiej Doliny” i szeregu powieści historycznych („Córki Wawelu. Opowieść o jagiellońskich królewnach”) przyszła nam z pomocą na czas pandemii. Brzezińska zapewniła czytelnikom „lektury w czasach zarazy” i udostępniła do bezpłatnego pobrania Sagę o zbóju Twardokęsku!

Czterotomową sagę o zbóju Twardokęsku możecie pobrać z Dysku Google w formatach mobi, pdf i e-pub:
LINK do sagi

Pierwszy tom cyklu zatytułowany „Plewy na wietrze” zadebiutował w 1999 roku. Poniżej prezentujemy opis wydania z 2006 roku:

Zbójca Twardokęsek zapragnął wreszcie odpocząć. Nadojadła mu grasantka na gościńcu, uzbrojeni po zęby strażnicy kupieckich furgonów i niewdzięczni kamraci. Co tu kryć — poczuł się sędziwy i znużony.
Aby należycie zabezpieczyć swoją starość, porzucił zbójecką kryjówkę chyłkiem, ale z całym skarbczykiem szajki.
Przeczuwając, że towarzysze nie puszczą mu płazem nikczemnego złodziejstwa, pośpiesznie czmychnął z Przełęczy Zdechłej Krowy, przez lata zbójeckiego matecznika i niezawodnego schronienia, po czym ruszył na południe. Zatrzymał się dopiero na Tragance, gdzie zamierzał kupić okazałą willę oraz hożą niewolnicę i uprawiać winorośl na południowym stoku góry. Lecz kiedy już uwierzył, że wszystko będzie dobrze i począł tracić zwykłą ostrożność, pachołkowie znienacka wtrącili go do lochu.
Skazany na śmierć, postanawia wypłatać paskudnego psikusa wojownikowi norhemne, łupieżcy z południowych stepów. Nie spodziewa się oczywiście, że jedna wredna sztuczka całkowicie odmieni jego życie, a los — albo złośliwi bogowie — będzie nim miotać niczym wicher plewami i popędzi go coraz dalej przez Krainy Wewnętrznego Morza.
Nowy początek sagi o wojnie, która zmieniła oblicze Krain Wewnętrznego Morza.
Znasz już Szarkę, Koźlarza i zbója Twardokęska — teraz przeczytasz ich pełną historię.
Nie znasz ich losów — odkryj dla siebie świat bitnej szlachty, zdradzieckich rabusiów, szalonych wiedźm, podstępnych kapłanów i niepokornych bohaterów.
PLEWY NA WIETRZE to pierwsza część opowieści o zbóju Twardokęsku, poprawiona i rozszerzona wersja ZBÓJECKIEGO GOŚCIŃCA.