Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Ród Skywalkerów doczeka się biografii

Jak donosi pogram This Week! In Star Wars, możemy spodziewać się powstania nowej książki z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Będzie to powieść poświęcona losom rodziny Skywalkerów.

Skywalkerowie to najsłynniejszy ród w Odległej Galaktyce i jeden z najbardziej znanych w całej popkulturze. Luke, Leia, Anakin – niejeden z fanów uniwersum „Gwiezdnych Wojen” marzył, by poznać bliżej historię tej rodziny. I choć kinowa saga Skywalkerów niedawno dobiegła końca, to teraz możemy spodziewać się oficjalnej biografii tej rodziny.

W książce „Skywalker: A Family at War” autorstwa Kristin Baver przedstawione zostaną dzieje rodu w oparciu o różne źródła: kanoniczne komiksy, książki, filmy i pozostałe produkcje. Powieść już została zaliczona do kategorii biografii, a jej okładkę stworzył Matt Ferguson. Możecie go rozpoznawać jako autora ubiegłorocznych plakatów związanych z 40. rocznicą powstania filmu „Gwiezdne Wojny: Imperium kontratakuje”.

Premierę „Skywalker: A Family at War” zaplanowano na 6 kwietnia 2021 roku, a już teraz jest dostępna w przedsprzedaży na Amazonie.