Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Stephenie Meyer zapowiada nową część Zmierzchu – Midnight Sun

12 lat po premierze finałowej części sagi „Zmierzch” doczekamy się kolejnej. Książka „Midnight Sun” będzie opowiadała dobrze nam znaną historię z perspektywy Edwarda. Tytuł ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Stephenie Meyer, autorka sagi „Zmierzch” ogłosiła, że kolejna część wyczekiwanej przez fanów na całym świecie – pojawi się na półkach księgarń w USA 4 sierpnia 2020 roku.

Meyer początkowo zarzuciła prace nad tą książką, kiedy 12 lat temu część powieści wyciekła do sieci. Jednak przygotowania do wielkiego ogłoszenia powrotu Edwarda i Belli były czynione już od dłuższego czasu. Na oficjalnej stronie internetowej pisarki można było zobaczyć zegar odliczający czas, a gdy odliczanie dobiegło końca witryna nie wytrzymała zainteresowania i uległa awarii. Ostatecznie Meyer zamieściła na YouTubie filmik, w którym odkryła wszystkie karty dotyczące tajemniczego przekazu:

Cztery tomy sagi „Zmierzch”: „Zmierzch” (2005), „Księżyc w nowiu” (2006), „Zaćmienie” (2007) i „Przed świtem” (2008) sprzedały się globalnie w ponad 100 mln egzemplarzy. Ich adaptacje kosztowały 3,3 mld, a światowy box office pięciu filmów przekroczył 393 miliony USD.