Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Zapraszamy na lato z diabłem!

Wydawnictwo Wilga przygotowało trzeci tom cyklu „Małe Licho” dla najmłodszych czytelników. Już od jutra na półkach księgarń znajdziecie najnowszą powieść Marty Kisiel zatytułowaną „Małe Licho i lato z diabłem”.


Oficjalny opis i zwiastun powieści:

„Seria Marty Kisiel jest jedną z najlepszych, jakie czytałem ostatnimi laty. Umiejętność stworzenia w sercu i umyśle czytelników tak niezwykłej atmosfery jest czymś wybitnym, rzekłbym, że wręcz magicznym. Do licha! Jakie to jest dobre!”
Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018, finalista Global Teacher Prize 2020

Małe Licho i Bożek, świeżo upieczony absolwent klasy trzeciej, wyruszają na wakacje w samym środku lasu. Nie podejrzewają nawet, że Prawdziwa Wielka Przygoda przyjdzie wraz z letnią burzą, która wywróci ich plany do góry nogami. Na domiar złego pół chłopiec, pół widmo, pół glut musi zamienić czorta i anioła stróża na innego kompana, rodem ze swych najgorszych snów. Trochę śmieszna, a trochę straszna opowieść o przyjaźni, która potrafi wyrosnąć mimo największych przeciwieństw.

Bo w życiu najważniejsze jest dobre serce, a nie liczba rogów na łeb kwadratowy!

Okładkę i ilustracje przygotowała Paulina Wyrt. Premiera „Małe Licho i lato z diabłem” została zaplanowana na 2 września 2020 roku.