Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Zmierzch powraca!

Wydawnictwo Dolnośląskie zapowiedziało „Słońce w Mroku” Stephenie Meyer, czyli pokazanie wydarzeń ze „Zmierzchu” oczami Edwarda.

Stephenie Meyer ponownie bierze na warsztat wielką love story – opowieść o śmiertelniczce Belli, która zakochała się w wampirze Edwardzie. Doskonale znaną już czytelnikom historię śledzić będziemy tym razem z perspektywy Edwarda.

Czy to jedyna różnica? Nie. Zmiana narratora i perspektywy sprawia, że historia wydaje się dużo bardziej mroczna niż oryginalny Zmierzch. Obserwujemy Edwarda, dla którego spotkanie Belli jest wydarzeniem bezprecedensowym – nigdy nie doświadczył czegoś podobnego, w całym swym wampirzym życiu. Odkrywamy przeszłość Edwarda, poznajemy jeg osposób myślenia. Lepiej rozumiemy, dlaczego miłość do Belli okazała się dla niego tak ważna. A jednocześnie: dlaczego tak bardzo się jej bał, wiedząc, że to uczucie ściąga na Bellę ogromne zagrożenie.

Słońce w mroku to powrót do świata, który fani Zmierzchu doskonale znają i bardzo, bardzo kochają. To opowieść o destrukcyjnej sile miłości, która nigdy nie umiera.

Premierę książki przewidziano w USA na 4 sierpnia 2020 roku, zaś w Polsce ma pojawić się w listopadzie.