Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Ahsoka | Dave Filoni za kamerą serialu

Jak donosi The Hollywood Reporter, Dave Filoni wyreżyseruje przynajmniej jeden odcinek kolejnej serialowej produkcji ze świata „Gwiezdnych Wojen”. Chodzi o serial „Ahsoka”.

Niestety, niewiele wiemy o fabule serialu. Potwierdzono jedynie, że akcja „Ahsoki” będzie rozgrywać się 5 lat po wydarzeniach z „Powrotu Jedi”. Pozostałe szczegóły fabularne są trzymane w tajemnicy. Za całość odpowiedzialni są Dave Filoni i Jon Favreau.

Teraz dowiedzieliśmy się, że Filoni zajmie się również reżyserią przynajmniej jednego epizodu serialu. Ma już doświadczenie w produkcji live-action z uniwersum „Gwiezdnych Wojen”, ponieważ zajmował się pilotem „The Mandalorian” i pracował też nad „The Book of Boba Fett”. Dodatkowo Filoni zajął się też scenariuszem serialu „Ahsoka”.

Nie powinno też nikogo dziwić jego zaangażowanie w aktorską „Ahsokę”. To właśnie Dave Filoni w dużej mierze odpowiada za rozwój postaci Ahsoki w animowanych produkcjach „Star Wars: The Clone Wars” i „Star Wars: Rebels”.

W obsadzie serialu znaleźli się Rosario Dawson (Ahsoka Tano), Hayden Christensen (Anakin Skywalker/Darth Vader), Natasha Liu Bordizzo (Sabine Wren), Ivanny Sakhno, Ray Stevenson i Mary Elizabeth Winstead.

„Star Wars: Ahsoka” zadebiutuje na Disney+ w 2023 roku.