Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Alexandra Daddario czarownicą z Mayfair

AMC ogłosiło, że Daddario została obsadzona w jednej z głównych ról w serialowej ekranizacji cyklu Anne Rice „Dzieje czarownic z rodu Mayfair”.

W kolejnym projekcie AMC opartym o twórczość Anne Rice zobaczymy Alexandrę Daddario („San Andreas”, „True Detective”). Aktorka zagra sportretuje główną bohaterkę serialu „Mayfair Witches”. Historia skupi się na bystrej neurochirurg, która odkrywa swoje magiczne pochodzenie – kryje się w niej dziedzictwo rodu czarownic. Kobieta będzie musiała pogodzić nowoodkryte moce z dotychczasowy życiem i stawić czoło nadprzyrodzonej, złowieszczej istocie, która przez pokolenia prześladowała jej przodków.

Stanowisko producentek wykonawczych i scenarzystek „Mayfair Witches” zajęły Esta Spalding („Masters of Sex”) oraz Michelle Ashford („Pacyfik”). Spalding dodatkowo pełni funkcję showrunnerki projektu. Premierę serialu zaplanowano pod koniec roku, tuż po emisji serialowej wersji „Wywiadu z wampirem”.

Przypomnijmy: w 2020 roku AMC nabyło prawa do adaptacji wszystkich 18 powieści zmarłej w grudniu 2021 Anne Rice, wchodzących w skład zarówno „Kronik wampirów”, jak i „Dziejów czarownic”.