Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Amazon oficjalnie zapowiada serial God of War

Platforma Amazon Prime Video szykuje mocną ofensywę. Ślad za ogłoszeniem o serialu „Warhammer 40k” ogłasza kolejną produkcję opartą na innej bestsellerowej grze. „God of War” pojawi się na VOD jako aktorski serial!

„God of War: Ragnarok” zachwycił graczy i krytyków. Historia Kratosa i Atreusa zyska niebawem rzesze nowych fanów, a to za sprawą aktorskiej produkcji od Amazon Prime Video. Pozanliśmy już pierwsze szczegóły na temat produkcji!

Showrunnerem serialu został Rafe Judkins („Koło czasu”, „Uncharted”). Scenariusz stworzą Mark Fergus oraz Hawk Ostby (odpowiedzialni m.in. za „Pierwszym śnieg”, „Iron Man”). Na chwilę obecną nie znamy nazwisk z obsady produkcji, ale wiemy co nieco na temat fabuły.

Serial Amazonu nie rozpocznie się w Grecji, tylko zabierze widzów do świata nordyckiej mitologii (w oparciu o grę z 2018 roku). Przeszłość Kratosa nie zostanie zmieniona. Eliminacja panteonu greckich bogów będzie istotną częścią historii, ale głównym celem serialu będzie ukazanie relacji ojciec-syn między Kratosem i Atreusem. Obydwaj wyruszą w podróż na najwyższy szczyt światów. Wyprawa stanie się jednak testem sił i boskich zdolności tej dwójki. Kratos wraz z synem zmierzy się z boską siłą Asgardu, ale nie wiadomo, którzy bogowie pojawią się w serialu.