Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Cobra Kai | Zapowiedź finałowego sezonu

Twórcy „Cobra Kai” przygotowali dla fanów smutne ogłoszenie: nadchodzący 6. sezon będzie pożegnaniem z serialem. Zobaczcie materiał wideo.

Twórcy „Cobra Kai” – Josh Heald, Jon Hurwitz i Hayden Schlossberg – opublikowali w sieci list do fanów. Poinformowali w nim, że serial powróci na Netflix z szóstym sezonem w 2023 roku. Będzie to pożegnanie z serią, ale zasugerowali też, że w planach są spin-offy cyklu.

„Od początku przygody z „Cobra Kai” planowaliśmy ją zakończyć na naszych warunkach i zostawić Kalifornię taką, jaką sobie wymarzyliśmy i wtedy, kiedy nasza misja się skończy. Teraz możemy z wielką dumą i radością ogłosić, że cel udało się zrealizować. Nadchodzący szósty sezon zakończy sagę.”

– poniżej możecie przeczytać całość oświadczenia, jakie Netflix zamieścił m.in. na Twitterze.

Pierwsze dwa sezony „Cobra Kai” zostały wyprodukowane przez Youtube. Prawa do serialu przejął Netflix i kontynuował go przez kolejne sezony. Twórcy „Cobra Kai” w umiejętny sposób połączyli nostalgię za serią „Karate Kid” z wprowadzeniem nowych, nastoletnich bohaterów.

Gwiazdami show są Daniel LaRusso (Ralph Macchio) i Johnny Lawrence (William Zabka), Xolo Mariduena (Miguel Diaz), Tanner Buchanan (Tanner Buchanan), Mary Mouser (Samantha LaRusso) i Courtney Henggeler (Amanda LaRusso), a w serialu pojawili się też m.in. John Kreese (Martin Kove) oraz Ali Mills (Elisabeth Shue)