Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Death Note | Serial Netflixa ma już scenarzystkę

Wybrano scenarzystkę i producentkę wykonawczą zapowiedzianego przez platformę Netflix „Death Note”. Serialem zajmie się Halia Abdel-Meguid.

Pierwsza aktorska adaptacja mangi „Death Note” od Netflixa nie została ciepło przyjęta przez widzów. Dlatego też platforma nie stworzy sequela filmu Adama Wingarda, tylko podejmie próbę serialowej adaptacji mangi. Co wiemy o projekcie?

Scenarzystką i producentką wykonawczą projektu będzie Halia Abdel-Meguid. Serial nie będzie w żaden sposób powiązany z filmem „Notatnik śmierci” z 2017 roku.

Za serial odpowiada nowa firma producencka Upside Down Pictures stworzona przez braci Duffer („Stranger Things)”. Filmowcy pracują też nad adaptacją powieści „Talizman” napisanej Stephena Kinga i Petera Strauba. Na stanowisku konsultantki scenariusza serialu „Death Note” znalazła się Abdel-Meguid. W jej portfolio jest m.in. serial „The Devil in the White City” powstający dla Hulu.

Nie znamy dalszych szczegółów dotyczących serialowego „Death Note” . Pozostaje czekać na kolejne oficjalne informacje od Netflixa.