Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Doctor Who | Znamy nową Towarzyszkę!

BBC oficjalnie przedstawiło Millie Gibson jako nową Towarzyszkę 15. Doktora. Zobaczcie oficjalne zdjęcie Doktora (Ncuti Gatwa) z Ruby Sunday, w którą wcieli się Millie Gibson, znana z „Coronation Street”.

Pierwsze odcinki z ich udziałem będą emitowanew okresie okołoświątecznym w 2023 roku. Showrunnerem nadchodzącego sezonu będzie doskonale znany fanom, Russell T Davies. Przypomnimy, że to właśnie on w 2005 roku namówił BBC do wznowienia „Doctor Who” po 16 latach przerwy i później do 2010 roku nadzorował realizację kolejnych sezonów. Teraz walijski scenarzysta ponownie stanie za sterami serialu.

Obecna 13. inkarnacja Doktora portretowana jest od 2017 roku przez Jodie Whittaker. Aktorka jest pierwszą kobietą, która otrzymała możliwość grania tej kultowej dla brytyjskiej telewizji postaci. Ostatni odcinek „Doctora Who” z jej udziałem został wyemitowany 23 października 2022 roku. W odcinku zatytułowanym „Power of Doctor” pożegnaliśmy Trzynastą Doktor i przywitaliśmy…ponownie (!) Davida Tennanta jako Doktora, tym razem Czternastego.

David Tennant pojawi się w trzech specjalnych odcinkach, które zostaną wyemitowane w listopadzie 2023 roku. Ncuti Gatwa, aktor znany z „Sex Education”, zostanie następnym Doktorem.