Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Dune: The Sisterhood | Wiemy kiedy ruszy produkcja

Wczoraj informowaliśmy, że główna rola w prequelowym serialu „Diuny” należy do Indiry Varma. Teraz ogłoszono kiedy rozpoczną się zdjęcia na planie „Dune: The Sisterhood”. Prace startują lada chwila!


Już w listopadzie 2022 roku w Budapeszcie wystartują zdjęcia do zapowiedzianego przez HBO Max i Legendary Television „Dune: The Sisterhood”. Twórczynią serialu jest Diane Ademu-John („Nawiedzony dwór w Bly”),a serial będzie prequelem widowiska „Diuna” w reżyserii Denisa Villeneuve’a.

Serial opowie o początkach żeńskiego zakonu Bene Gesserit. Jego akcja została osadzona na 10 000 lat przed wydarzeniami ukazanymi w filmie. „Dune: The Sisterhood został oparty na książce „Zgromadzenie Żeńskie z Diuny”, osadzonej w uniwersum „Diuny” i napisanej przez Briana Herberta oraz Kevina J. Andersona.

Główne role w „Dune: The Sisterhood” zagrają Indira Varma, Emily Watson oraz Shirley Henderson. Producentami wykonawczymi show zostali m.in. Denis Villeneuve, Jon Spaihts, John Cameron, Cait Collins, Brian Herbert, Kim Herbert, Scott Z. Burns, Matthew King, Byron Merritt.