Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Gotham Knights | Misha Collins jako Harvey Dent

Aktor znany m.in. z „Supernatural” dołączył do obsady pilotażowego odcinka serialu stacji The CW „Gotham Knights”. Sportretuje tam postać prokuratora Harveya Denta, czyli przyszłego złoczyńcę znanego jako Dwie Twarze.

Serial skupi się na historiach z komiksów DC z początków lat dwutysięcznych autorstwa Devina Graysona i Scotta Beatty’ego. Scenarzystami „Gotham Knights” zostali współautorzy „Batwoman”, Chad Fiveash, James Stoteraux oraz Natalie Abrams.

Produkcja przedstawi widzom Gotham City bez Mrocznego Rycerza, który został zamordowany. Nad miastem czuwa jeden z podopiecznych Bruce’a Wayne’a, który postanawia wejść w sojusz z dziećmi złoczyńców, by wspólnie z nimi oczyścić się z zarzutów i wyzwolić miasto spod władzy przestępców.

Misha Collins wcieli się w charyzmatycznego i podziwianego prawnika Harveya Denta, gothamskiego prokuratora okręgowego. Wcześniej angaż do serialu otrzymali: Fallon Smythe, Tyler DiChiara, Oscar Morgan, Navia Robinson oraz Olivia Rose Keegan.

Serial będzie rozgrywał się w tym samym uniwersum, co inne produkcje Arrowverse. Reżyserię pilotażowego epizodu powierzono Danny’emu Cannonowi. „Gotham Knights” ma zadebiutować na antenie The CW już jesienią 2022 roku.