Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

John Williams powraca do świata Gwiezdnych Wojen

Legendarny kompozytor skomponuje muzykę do kolejnej produkcji z uniwersum „Star Wars”. Dziś serwis Variety poinformował, że Williams pracuje nad ścieżką dźwiękową do serialu „Obi-Wan Kenobi”.

Mający w swoim dorobku aż pięć Oscarów John Williams, 8 lutego świętował swoje 90. urodziny. Skomponował muzykę do wszystkich dziewięciu części „Gwiezdnych wojen”. Ostatnią produkcją nad którą pracował był 9. epizod sagi, ale kompozytor najwidoczniej nie ma ochoty żegnać się ze światem „Gwiezdnych Wojen”. I choć Williams bardzo rzadko komponuje dla telewizji, to jak podaje portal Variety, kompozytor miał już w zeszłym tygodniu wraz z orkiestrą nagrać w ścisłej tajemnicy główny motyw muzyczny serialu „Obi-Wan Kenobi”. Studia Lucasfilm i Disney nie komentują informacji portalu „Variety”.

W „Obi-Wan Kenobi” w tytułową rolę ponownie wcieli się Ewan McGregor. Akcja serialu ma rozgrywać się 8 lat po wydarzeniach z „Zemsty Sithów”. Pozostałe szczegóły trzymane są w tajemnicy. Wydarzenia mają mieć miejsce między innymi na Tatooine pomiędzy epizodem III i IV „Gwiezdnych Wojen”.

W serialu mają powrócić Hayden Christensen (Anakin Skywalker) i Joel Edgerton (Owen Lars). Wśród nowych członków obsady znajdą się Kumail Nanijani („Eternals”), O’Shea Jackson Jr („Godzilla: Król potworów”), Sung Kang („Szybcy i wściekli 9”), Rupert Friend („Młoda Wiktora”), Simone Kessell („Of Kings and Prophets”) oraz Benny Safdie („Nieoszlifowane diamenty”).

Serial zadebiutuje na Disney+ już 25 maja 2022 roku, więc na szczęście nasze oczekiwanie nie będzie zbyt długie.