Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Koniec Legends of Tomorrow i Batwoman

Stacja The CW zdecydowała się skasować dwa seriale wchodzące w skład Arrowverse. Chodzi o „Legends of Tomorrow” i „Batwoman”.

The CW skasowała dwa seriale rozgrywające się w uniwersum DC – „Legends of Tomorrow” oraz „Batwoman”. Smutne informacje przekazały fanom showrunnerki produkcji – Keto Shimizu i Caroline Dries.

Keto Shimizu showrunnerka „Legends of Tomorrow” we wpisie zamieszczonym na Twitterze tak żegna się z ekipą i fanami:
Cóż, ludzie. To był niesamowity czas. Jednak CW poinformowało nas, że nie powstanie 8. sezon #LegendsOfTommorow. Mamy złamane serca, jednak jesteśmy też wdzięczni za niesamowitą pracę naszej obsady, ekipy, i scenarzystów, którzy przyczynili się do tego programu.

Niestety siódmy, i jak się okazuje, zarazem ostatni sezon „Legends of Tomorrow” zakończył się cliffhangerem. Widzowie mogą jednak doczekać się domknięcia historii bohaterów w innych serialach z Arrowverse. Tak przynajmniej sugeruje portal Deadline, powodując się na swoje źródła.

Gwiazdami obsady „Legends of Tomorrow” byli Caity Lotz, Olivia Swann, Lisseth Chavez, Adam Tsekhman, Amy Pemberton, Tala Ashe oraz Shayan Sobhian.

Informacje o końcu „Batwoman” potwierdziła scenarzystka serialu. We wpisie Caroline Dries czytamy:

Właśnie dostałam smutną wiadomość, że Batwoman nie doczeka się czwartego sezonu. Jestem załapana, ale też pełna wdzięczności. To był zaszczyt zrealizować 51 odcinków. Tak wielu inspirujących, błyskotliwych ludzi współtworzyło ten serial. Dziękuję producentom, obsadzie i ekipie. Dziękuję Wam, fani! Kochamy Was.

Bazujący na komiksach DC serial „Batwoman” w 2019 i w 1. sezonie przedstawił widzom historię Kate Kane (w tej roli Ruby Rose), kuzynki Bruce’a Wayne’a. Po odejściu Rose z serialu zadecydowano, że od 2. sezonu rolę Batwoman przejmie nowa postać – Ryan Wilder Sportretowała ją Javicia Leslie, a rolę Kate przejmie Wallis Day. Serial doczekał się trzech sezonów.