Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Koniec Westworld | HBO skasowało serię

To już pewne: 5. sezon „Westworld” nie powstanie. HBO poinformowało o skasowaniu sezonu zaplanowanego jako finałowy. Co stało za taką decyzją stacji?

Serial oparto na filmie science fiction z 1973 roku autorstwa Michaela Crichtona. Twórcami tytułu byli Jonathan Nolan i Lisa Joy, którzy od samego początku planowali 5 sezonów „Westworld”. Niestety, prawdopodobnie nie dowiemy się w jaki sposób chcieli domknąć wątki w finałowym sezonie. Chyba, że w przyszłości władze Warnera pozwolą na nakręcenie np. filmowego zwieńczenia serialu.

Gwiazdami obsady serialu byli m.in.: Anthony Hopkins, Ed Harris, Jeffrey Wright, Thandie Newton, James Marsden, Evan Rachel Wood, Tessa Thompson oraz Luke Hemsworth.

W oficjalnym komunikacje HBO czytamy:

W ciągu ostatnich czterech sezonów Lisa i John zabrali widzów w oszałamiającą podróż, podnosząc poprzeczkę na każdym kroku. Jesteśmy wdzięczni twórcom oraz niezmiernie utalentowanej obsadzie, producentom oraz całej ekipie. Dziękujemy też naszym partnerom z Kilter Films, Bad Robot i Warner Bros. Television. Towarzyszenie im w tej podróży było ekscytującym doświadczeniem.

Tak nagłe zakończenie serialu nie było jednak czymś niespodziewanym. “Westworld” z każdym kolejnym sezonem tracił widownię – zaliczył spadek z 12 do 4 milionów na przestrzeni czterech kolejnych sezonów). Również opinie widzów na temat dwóch ostatnich sezonów nie były przychylne. Los serialu przypieczętowała też strategia nowych władz Warner Bros. Discovery, która zakłada radykalne cięcie kosztów.