Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Nastoletnia superbohaterka Kamala Khan | Nowy klip z Ms. Marvel

Już za kilka dni „Ms. Marvel” zadebiutuje w ofercie Disney+. Tymczasem możemy przyjrzeć się bliżej tytułowej superbohaterce i jej perypetiom związanym z posiadaniem mocy.

Główną postać sportretuje Imam Vellani, a obok niej na ekranie pojawią się też Aramis Knight, Laith Nakli, Azher Usman, Zenobia Shroff, Mohan Kapur, Saagar Shaik. Showrunnerką serialu została brytyjska scenarzystka Bisha K. Ali, która pracowała m.in. nad serialem „Cztery wesela i pogrzeb”.

 

Kamala Khan zadebiutowała w komiksach Marvela w 2013 roku. Jest nastolatką pakistańskiego pochodzenia mieszkającą w New Jersey. Kamala przejęła tożsamość Ms. Marvel od Carol Danvers, która z kolei stała się nową Captain Marvel. Ponad to dziewczyna jest ogromną fanką superbohaterów, z drużyną Avengers na czele. Jej życie zmienia się diametralnie, gdy sama staje się jedną z nich i musi dźwigać ciężar odpowiedzialności za swoje zdolności. Kamala ma polimorficzne moce, potrafi m.in. zmieniać całe części ciała w dowolny kształt, manipulować swoim wyglądem oraz uleczyć się z ran.

Serial „Ms. Marvel” zadebiutuje na Disney+ już 8 czerwca 2022, ale w Polsce produkcja dostępna będzie od 14 czerwca, bo właśnie wtedy platforma wejdzie na nasz rynek.