Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Ncuti Gatwa jako Doktor

W nadchodzącym 14. sezonie „Doctor Who” w głównej roli zostanie wprowadzony nowy aktor. BBC zaprezentowała oficjalne fotografie prezentujące nowego Władcę Czasu wraz z Towarzyszką.

Stacja BBC udostępniła pierwsze zdjęcia głównego bohatera i jego towarzyszki Ruby Sunday granej przez Millie Gibson. Pierwsze odcinki z ich udziałem będą emitowane za rok – w święta 2023 roku.

Showrunnerem nadchodzącego sezonu będzie doskonale znany fanom, Russell T Davies. Przypomnimy, że to właśnie on w 2005 roku namówił BBC do wznowienia „Doctor Who” po 16 latach przerwy i później do 2010 roku nadzorował realizację kolejnych sezonów. Teraz walijski scenarzysta ponownie stanie za sterami serialu.

Obecna 13. inkarnacja Doktora portretowana była od 2017 roku przez Jodie Whittaker. Aktorka była pierwszą kobietą, która otrzymała możliwość grania tej kultowej dla brytyjskiej telewizji postaci. Ostatni odcinek „Doctora Who” z jej udziałem został wyemitowany 23 października 2022 roku. W odcinku zatytułowanym „Power of Doctor” pożegnaliśmy Trzynastą Doktor i przywitaliśmy…ponownie (!) Davida Tennanta jako Doktora, tym razem Czternastego.

David Tennant pojawi się w trzech specjalnych odcinkach, które zostaną wyemitowane w listopadzie 2023 roku. Ncuti Gatwa, aktor znany z „Sex Education”, zostanie następnym Doktorem.