Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Pennywise powróci | Serialowy prequel To znalazł swoich showrunnerów

Pennywise ponownie zapoluje dzięki HBO Max. Platforma znalazła twórców, którzy staną za sterami serialu „Welcome to Derry” będącego prequelem kinowych widowisk z cyklu „To”.

Już wkrótce powrócimy do miasteczka Derry stworzonego przez Stephena Kinga. Ruszyła preprodukcja „Welcome to Derry”, a Warner Bros. właśnie znalazł showrunnerów tego tytułu powstającego dla HBO Max.

„Welcome to Derry” zabierze nas w przeszłość, do lat 60-tcyh XX wieku, gdzie poznamy paczkę nowych głównych bohaterów. Na ich drodze stanie jednak potworny Pennywise. Historię przeniosą na ekran Jason Fuchs oraz Brad Caleb Kane, którzy zostali wybrani na showrunnerów.

Fuchs ma na swoim koncie scenariusz „Wonder Woman”, ale pracował też jako producent przy filmie „To – Rozdział 2”. Kane natomiast ma w swojej filmografii takie tytuły jak „Tokyo Vice”, „Zagłada” czy „Piraci”.

Reżyser dwóch filmów „To” Andy Muschietti jest zaangażowany w projekt, ale tym razem będzie producentem wykonawczym. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ma zająć się też reżyserią pierwszego odcinka. Na ten moment nie wiemy, kto stanie za kamerą pozostałych odcinków, ani czy do roli zabójczego klauna powróci Bill Skarsgård.