Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Resident Evil | Aktorski serial latem!

Netflix ogłosił, że opracowywana od pewnego czasu serialowa produkcja „Resident Evil: Remedium” doczeka się premiery 14 lipca 2022.

Jakiś czas minęło od ostatnich informacji na temat serii, a po niezbyt ciepłym przyjęciu filmu „Resident Evil: Welcome to Racoon City” przez krytyków i umiarkowanym przez standardową widownię dawało przypuszczenia, że producenci rozważają kontynuowanie prac nad serialem.

Produkcją zajmie się studio Constantin Film, odpowiedzialne za filmy „Resident Evil”. Andrew Dabb („Supernatural”) napisał scenariusz serialu. Przygotowana przez niego fabuła będzie odbiegać od tego, co znamy z poprzednich adaptacji czy samych gier. Historia zostanie przedstawiona na dwóch liniach czasowych.

Pierwsza skupi się na przygodach nastoletnich sióstr Jade i Billiee, które dopiero przeprowadziły się do New Raccoon City. Odkryją one, że miasteczko sktywa mroczne tajemnice. W drugiej linii czasowej będziemy śledzić losy 30-letniej Jade, która walczy o życie w świecie, gdzie większość ludzkości została zainfekowana wirusem T.


Źródło: Netflix (Twitter)