Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Resident Evil: Remedium | Pierwsze spojrzenie na serial Netflixa

Zaprezentowano pierwsze oficjalne zdjęcia z nadchodzącego serialu „Resident Evil: Remedium” od Netflixa. Premiera w przyszłym miesiącu.

Za produkcję odpowiada studio Constantin Film, które ma na sowim koncie m.in. filmy „Resident Evil”. Andrew Dabb („Supernatural”) stworzył scenariusz „Resident Evil: Remedium”. Przygotowana przez niego historia będzie odbiegać od tego, co znamy z poprzednich adaptacji czy samych gier. Akcja serialu została osadzona w dwóch liniach czasowych.

Pierwsza skupi się na przygodach nastoletnich sióstr Jade i Billiee, które dopiero przeprowadziły się do New Raccoon City. Odkryją one, że miasteczko ma mroczne tajemnice. W drugiej linii czasowej będziemy śledzić losy 30-letniej Jade, która walczy o życie w świecie, gdzie większość ludzkości została zainfekowana wirusem T.

W obsadzie pojawią się m.in. Ella Balinska, Lance Reddick, Connor Gosatti, Lea Vivier, Turlough Convery, Tetiana Gaidar, Hanni Heinrich oraz Ayushi Chhabra. Serial będzie się składać z ośmiu 1-godzinnych odcinków i zadebiutuje w ofercie Netflixa już 14 lipca 2022 roku.