Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Ród Smoka | Kręcić będą i mają nawet premierę

HBO nie zamierza czekać długo na rozpoczęcie filmowania drugiego sezonu „Rodu Smoka”.

Według najnowszych doniesień aktorzy mają wrócić na plan między styczniem a marcem 2023, ale to dopiero początek prac – te będą trwać kilka-kilkanaście miesięcy. Nowych odcinków prawdopodobnie nie zobaczymy wcześniej niż późna wiosna bądź wczesne lato 2024. Jedno jest pewne: warto czekać na Taniec Smoków.

Serial powstał na podstawie książki George’a R.R. Martina Ogień i krew, która opowiada o historii rodu Targaryenów i o zdarzeniach dziejących się 200 lat przed czasami, w których osadzona jest Gra o tron.

Współtwórcą i producentem wykonawczym serialu Ród smoka jest George R.R. Martin; Współtwórcą, co-showrunnerem, producentem wykonawczym oraz scenarzystą jest Ryan Condal; Co-Showrunnerem, reżyserem i producentem wykonawczym jest Miguel Sapochnik; Producentką wykonawczą I scenarzystką jest Sara Hess; Obowiązki producentów wykonawczych pełnią też Jocelyn Diaz, Vince Gerardis, Ron Schmidt; Reżyserami są: Clare Kilner, Geeta V. Patel; Reżyserem i koproducentem wykonawczym jest Greg Yaitanes. Produkcja powstaje na podstawie powieści George’a R.R. Martina Ogień i krew.