Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Ród smoka nadchodzi | Koniec prac na planie

Zakończyły się zdjęcia do prequela „Gry o tron”. Kiedy „Ród smoka” („House of the Dragon”) zawita na HBO Max?

W sieci pojawiły się informacje o zakończeniu prac na planie wyczekiwanego prequela „Gry o tron” opowiadającego o losach rodu Targaryenów. Wieści przekazał twórca literackiego pierwowzoru, a zarazem producent wykonawczy show – George R.R. Martin. Zdjęcia trwały 10 miesięcy i teraz projekt serialu wszedł w etap postprodukcji.

– Mam fascynujące wieści z Londynu! Poinformowano mnie o zakończeniu zdjęć do 1. sezonu „Rodu smoka”. Tak, ukończono wszystkie 10 odcinków. Widziałem część materiałów przed obróbką i zdradzę wam, że są wspaniałe.

– czytamy we wpisie na oficjalnej stronie Martina.

Scenariusz serialu powstał w oparciu o cykl “Ogień i krew” George’a R.R. Martina. Akcja rozgrywa się 200 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w “Grze o tron”. Fabuła skoncentruje się na konfliktach wewnętrznych rodu Targaryenów, znanego jako Taniec Smoków, podczas którego nastąpił rozłam i walka o władzę dzieci króla Viserysa I – pierworodnej Rhaenyry i Aegona, syna drugiej żony Viserysa.

W obsadzie serialu już wcześniej znaleźli się Olivia Cooke, Matt Smith, Paddy Considine, Rhys Ifans, Emma D’Arcy, Fabien Frankel, Steve Toussaint, Eve Best oraz Sonoya Mizuno. Nowymi nabytkami w obsadzie są: Graham McTavish (“Outlander”), Bill Patterson (“Fleabag”), Matthew Needham (“Czarnobyl”), Ryan Corr (“Przełęcz ocalonych”), Jefferson Hall (“Devs”), David Horovitch (“Zakonnica”) i Gavin Spokes (“Brexit”).

Współtwórcami produkcji są George R.R. Martin, Ryan Condal i Miguel Sapochnik. Pierwszy sezon ma składać się z 10 odcinków i pojawi się w ofercie HBO w 2022 roku.