Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Serialowy Obcy od FX | John Landgraf przynosi nowe informacje

Szef stacji FX John Landgraf, w trakcie ostatniego wywiadu z mediami ujawnił kilka nowych szczegółów na temat zapowiedzianego „Obcego”. Co wiemy o serialu?

Serialowy ksenomorf zadebiutuje nieco później niż byśmy chcieli. Landgraf zapowiedział, że twórca serialu Noah Hawley musi ukończyć najpierw swój inny projekt. Hawley pracuje nad 5. sezonem „Fargo”, który zobaczymy przed „Obcym”:

– Chcemy nakręcić „Fargo” zanim zacznie się zima. I właśnie dlatego zrealizujemy „Fargo” przed „Obcym”, choć mamy więcej scenariuszy do „Obcego”. Noah Hawley pracuje nad tymi dwoma projektami jednocześnie.

– zdradził szef stacji FX.

Dodatkowo Landgraf ujawnił, że w serialu „Obcy” nie pojawi się żadna postać z kinowych produkcji. Możemy zatem porzucić nadzieję na obecność Ellen Ripley (Sigourney Weaver).

– „Obcy” rozgrywa się przed Ripley. Serial będzie pierwszą historią z serii, której akcja dzieje się na Ziemi. Wydarzenia rozgrywają się pod koniec obecnego stulecia, w przyszłości odległej o 70 lat od dziś.

Landgraf zapewnia, że serial o ksenomorfie będzie jednocześnie hołdem dla oryginału, jak i próbą stworzenia czegoś nowego i oryginalnego. Widzowie powinni przygotować się na kilka niespodzianek. Nad całością czuwa ojciec ksenomorfa, Ridley Scott, który został producentem wykonawczym serialu. Prace na planie mają ruszyć dopiero w przyszłym roku, więc na premierę serialu będziemy musieli poczekać. „Obcy” ma zatem szanse zadebiutować na antenie FX dopiero w 2024 roku.