Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Serialowy Obcy | Zdjęcia jeszcze w tym roku?

Powstanie odcinkowej historii z uniwersum „Alien” ogłoszono pod koniec 2020 roku. Później o projekcie pojawiały się jedynie szczątkowe informacje. Teraz dostaliśmy konkretniejsze wieści o produkcji: zdjęcia do serialu rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Projekt dla stacji FX przygotowuje Noah Hawley, twórca serialu „Fargo”. John Landgraf, szef stacji, zapowiedział, że serial wciąż znajduje się na etapie preprodukcji. Potwierdził jednocześnie wcześniejsze zapowiedzi: prace na planie serialu mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Hawley obecnie kręci zdjęcia do 5. sezonu „Fargo”, ale jednocześnie aktywnie nadzoruje preprodukcję serialu „Alien”. Serial ma już gotowe scenariusze jego autorstwa.

– Chyba w ten weekend Noah spotyka się ze swoim scenografem w Austin. Przygotowują się do zdjęć, które ruszą w tym roku, jak Noah ukończy prace nad „Fargo”.

– zdradził John Landgraf.

Nad całością czuwa ojciec ksenomorfa, Ridley Scott, który został producentem wykonawczym serialu. Fabularnie serial będzie rozgrywać się przed historią Ripley. Będzie pierwszą produkcją, której akcja dzieje się na Ziemi. Wydarzenia ukazane w serialu będą rozgrywać się pod koniec obecnego stulecia, w przyszłości odległej o 70 lat od dziś.

Przypominamy, że serial „Alien” to nie jedyny projekt z uniwersum, nad którym trwają prace. Równolegle w przygotowaniu jest pełnometrażowa produkcja „Alien: Romulus”. Za kamerą tego filmu stanie Fede Álvarez, a w roli głównej wystąpi Cailee Spaeny. Nie wiadomo jednak, czy oba projekty będą ze sobą w jakiś sposób powiązane fabularnie.