Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Snowpiercer wykolejnony | TNT nie wyemituje finałowego sezonu

Stacja TNT należąca do Warner Bros. Discovery, poinformowała, że nie wyemituje finałowego sezonu „Snowpiercera”. Czwarty sezon zostanie sprzedany innemu kanałowi lub platformie VOD.

O sprawie poinformował oficjalnie rzecznik TNT:

– Potwierdzamy, stacja TNT nie wyemituje 4. sezonu „Snowpiercera”. To była ciężka decyzja. Nasz podziw i wdzięczność dla utalentowanych scenarzystów, obsady i ekipy, którzy ożywili ten niezwykły postapokaliptyczny świat, pozostają ogromne. Już w zeszłym roku wspólnie z producentami zaczęliśmy szukać „Snowpiercerowi” nowego domu, dzięki któremu widzowie będą nadal mogli cieszyć się wciągającą fabułą i efektami wizualnymi.

 

Serial inspirowany był filmem Joona-ho Bong pt. „Snowpiercer: Arka przyszłości” (2013). „Snowpiercer” zadebiutował w 2020 roku, a gwiazdami obsady byli Jennifer Connelly i Sean Bean. Obok nich na ekranie pojawili się m.in. Daveed Diggs, Mickey Sumner, Iddo Goldberg, Alison Wright i Lena Hall. W ostatnim, 4. sezonie do obsady dołączyli Clark Gregg i Michael Aronov. 

Decyzja TNT jest związana z nowym torem rozwoju przyjętym przez włodarzy Warner Bros. Discovery. Prezes korporacji David Zaslav kilka miesięcy wcześniej zarządził poszukiwania kilku miliardów dolarów oszczędności. Skutkiem przycinania padły nie tylko planowane projekty, ale i już powstałe – jak „Batgirl”. Natomiast z HBO Max zniknęło wiele lokalnych produkcji, które odsprzedano platformie SkyShowtime.