Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

The Rings of Power | Pierwszy teaser serialu z Śródziemia

Amazon Prime opublikował pierwszy teaser nadchodzącego serialu „The Rings of Power”, czyli produkcji opowiadającej o wydarzeniach z Drugiej Ery Śródziemia.

Nadchodząca seria od Amazon Studios przenosi po raz pierwszy na ekrany legendarne opowieści Drugiej Ery Śródziemia. Ten epicki dramat rozgrywa się tysiące lat przed „Hobbitem” i „Władcą Pierścieni” J.R.R. Tolkiena i przeniesie widzów do czasów, podczas których jedne mocarstwa się rodziły, a drugie popadały w ruinę, bohaterowie zostali poddani próbie, nadzieja zawisła na nitce, zaś największy łotr z prozy Tolkiena rzucił na świat widmo ciemności. Historia rozpocznie się w chwili względnego pokoju i będzie podążać za szeregiem dobrze znanych postaci i zupełnie nowych sylwetek, stających naprzeciw powracającemu do Śródziemia złu. Od najciemniejszych szczelin Gór Mglistych, poprzez majestatyczne knieje stolicy elfów Londonu i zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Numenoru, aż po najdalsze zakątki Ardy – te miejsca i bohaterowie stworzą dziedzictwo, które żyć będzie długo po nich.

W obsadzie serialu pojawią się m.in. Robert Aramayo, Morfydd Clark, Markella Kavenagh, Ema Horvath, Joseph Mawle, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Owain Arthur, Tom Budge, Daniel Weyman, Dylan Smith, Charlie Vickers i Megan Richards.

Pierwsze odcinki „The Lord of the Rings: The Rings of Power” mają mieć premierę 2 września 2022 roku.


Źródło: Prime Video (YouTube)