Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Twisted Metal | Wybrano reżysera serialu

Poznaliśmy nazwisko filmowca, który stanie za kamerą serialowej adaptacji gry wideo „Twisted Metal”. To Kitao Sakurai, japoński filmowiec, który ma na swoim m.in. film „Mrówkojad” czy serię „The Premise”.

Serial „Twisted Metal” powstaje na zlecenie platformy Peacock. Kitao Sakurai zajmie się jego reżyserią – stanie za kamerą większości odcinków, a oprócz tego będzie pełnić też funkcję producenta wykonawczego.

 

Do głównej roli obsadzono Anthony’ego Mackie, jedną z gwiazd MCU. Scenariuszem oraz całością projektu jako showrunner zajmie się Michael Jonathan Smith, scenarzysta „Cobra Kai”. W prace nad serialem jako producenci wykonawczy zaangażowali się jego pomysłodawcy – Rhett Reese i Paul Wernick („Deadpool”).

Aktorski serial „Twisted Metal” będzie śledzić losy wygadanego wyrzutka, outsidera (w tej roli Anthony Mackie), który przemierza postapokaliptyczne pustkowia wraz ze skorym do strzelanin złodziejem samochodów. Jednym z czarnych charakterów, jaki pojawi się na ich drodze będzie SweetTooth, klaun jeżdżący furgonetką z lodami, którego fani pierwowzoru doskonale znają.