Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Welcome to Derry ocalało! | HBO zrealizuje serial

HBO Max jednak stworzy serialowy prequel kinowej dylogii „To” zatytułowany „Welcome to Derry”. Serialowi udało się ocaleć wśród zawieruchy kasowanych projektów należących do platformy.

HBO Max oficjalnie potwierdziło, że serial powstanie. Nie było to tak oczywiste, jak mogło się wydawać, biorąc pod uwagę politykę oszczędności i cięcia kosztów nowego zarządu.

„Welcome to Derry” zabierze widzów w przeszłość, do lat 60-tcyh XX wieku, gdzie poznamy grupę nowych głównych bohaterów. Na ich drodze stanie potworny Pennywise. Historię przeniosą na ekran Jason Fuchs oraz Brad Caleb Kane, którzy zostali wybrani na showrunnerów. Fuchs ma na swoim koncie scenariusz „Wonder Woman”, ale pracował też jako producent przy filmie „To – Rozdział 2”. Kane natomiast ma w swojej filmografii takie tytuły jak „Tokyo Vice”, „Zagłada” czy „Piraci”.

Reżyser dwóch filmów „To” Andy Muschietti jest zaangażowany w projekt, ale tym razem będzie producentem wykonawczym. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ma zająć się też reżyserią pierwszego odcinka. Na ten moment nie wiemy, kto stanie za kamerą pozostałych odcinków, ani czy do roli zabójczego klauna powróci Bill Skarsgård.