Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Wiemy kto przeprowadzi Wywiad z wampirem

Do obsady przygotowywanego przez AMC serialu „Wywiad z wampirem” dołączył Eric Bogosian. Sportretuje postać Daniela Malloya, który przeprowadza tytułowy wywiad.

Nowe wieści o serialu opartym na dorobku pisarskim Anne Rice. Jak donosi serwis Deadline, Eric Bogosian jest najnowszym nabytkiem obsadowym serialowej odsłony powieści „Wywiadu z wampirem”. AMC obsadziło go w roli Daniela Malloya, który przeprowadzał tytułowy wywiad. W filmowej wersji Malloya zagrał Christian Slater.

Twórcą nadchodzącego 8-odcinkowego „Interview With The Vampire” jest Rolin Jones („Perry Mason”, „Zakazane imperium”), a reżyserią pierwszych odcinków zajmie się Alan Taylor („Gra o tron”).

Australijski aktor Sam Reid („Droga do zapomnienia”) sportretuje Lestata de Lioncourt. Lestat to czarujący i złowieszczy wampir, który przemienił w krwiopijcę narratora „Wywiadu”, Louisa de Pointe du Lac. W filmie z 1994 roku rolę Lestata zagrał Tom Cruise. W serialu pojawią się także Jacob Anderson („Gra o tron”) jako Louis, Bailey Bass („Avatar 2”) jako Claudia oraz Assad Zaman („Hotel Portofino”) jako Rashid.

„Wywiad z wampirem” ma pojawić się w ramówce AMC jeszcze w 2022 roku.