Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Aktualności, Arcyważne, Filmy

Świetna wiadomość dla miłośników Tolkiena! Nowe filmy ze świata Władcy Pierścieni

Ten komunikat Warner Bros. Discovery poruszył wiele serc na całym świecie – w czasie spotkania z inwestorami firma ogłosiła, że będzie tworzyć nowe filmy w świecie stworzonym przez J.R.R. Tolkiena.

Warner Bros. Discovery osiągnęło porozumienie z Embracer Group AB, czyli firmą, która dysponuje prawami do tworzenia filmów, seriali i gier na podstawie „Hobbita” i „Władcy Pierścieni” J.R.R. Tolkiena; licencja obejmuje też gadżety, eventy oraz parki tematyczne.

Ze strony Warner Bros. Discovery negocjacje prowadzili Mike De Luca i Pam Abdy, którzy wydali następujące oświadczenie:

„Dwadzieścia lat temu New Line okazało bezprecedensowy akt wiary, że jest możliwe przeniesienie na wielki ekran niesamowitych opowieści, postaci i świata Władcy Pierścieni. Rezultatem była przełomowa seria filmów, które zostały pokochane przez pokolenia fanek i fanów. Jednak mimo całego rozmachu i mnóstwa szczegółów obecnych w obu trylogiach, rozległy, złożony i olśniewający wszechświat wymyślony przez J.R.R. Tolkiena pozostaje w ogromnej mierze niezbadany przez film” (przekład: Niestatystyczny.pl).

O postępach negocjacji na bieżąco był informowany Peter Jackson, czyli reżyser filmowych trylogii „Władca Pierścieni” i „Hobbit”. Oświadczył, że z niecierpliwością czeka na dalsze rozmowy, by poznać wizje dalszego rozwoju franczyzy.