Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

CD Projekt Red zhakowane!

Jak informuje studio, serwery CD Projekt Red padły ofiarą ataku hakerskiego. Jak nieoficjalnie wiadomo, wykradziono m.in. szereg poufnych danych i kody źródłowe „Cyberpunk 2077” i „Gwinta” i „Wiedźmina 3”. Informacje te mają trafić do Internetu, jeśli firma nie zdecyduje się zapłacić okupu.

Elektronicznym złodziejom udało się przeprowadzić skuteczny atak hakerski na serwery CD PROJEKT RED. Zaszyfrowali serwery firmy i zostawili również notatkę z żądaniem okupu i 48-godzinnym terminem na jego zapłacenie.

– Wczoraj odkryliśmy, że padliśmy ofiarą cyberataku, w którym naruszona została część naszych wewnętrznych systemów. (…) Nie poddamy się żądaniom, nie będziemy negocjować z podmiotem odpowiedzialnym za atak, mając świadomość, że może to oznaczać wyciek pobranych danych. Podjęliśmy już kroki, by zapobiec możliwym konsekwencjom takiego wycieku, głównie przez kontaktowanie się z serwisami, które mogą odczuć jego skutki.

– czytamy w oficjalnym oświadczeniu spółki w mediach społecznościowych

CD Projekt Red nie poinformowało, jakie dokładnie dane zostały wykradzione, jednak podkreślono, że nie były to żadne osobiste dane graczy lub użytkowników ich usług. Sprawa została już także przekazana w ręce organów ścigania w celu wyjaśniania sprawy. W wyniku tych zdarzeń kurs na giełdzie CD Projekt Red spadł o 6%.