Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Fandom żegna Mirosława Gołuńskiego

Nie żyje dr hab. Mirosław Gołuński, ceniony wykładowca Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, polski literaturoznawca, fan fantastyki. Bliscy zmarłego przekazali, że powodem śmierci był zawał serca.

Dziś rano, w wieku 49 lat, odszedł przedwcześnie Mirosław Gołuński, literaturoznawca, doktor habilitowany nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Wielki przyjaciel i popularyzator fantastyki, którą zajmował się w swojej pracy zawodowej.

Prof. Gołuński pasjonował się fantastyką, powieścią historyczną, mitami. W 2012 roku ukazała się jego książka: „Mity w twórczości Teodora Parnickiego”. Był również autorem kilkudziesięciu artykułów. Współtworzył Centrum Kultury Fantastycznej przy Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy i Literackie Trójkąty Fantastyczne. Organizował i prowadził popularne wykłady w Akademii Sztuk Wszelakich Pracowni Integracji Międzypokoleniowej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy i Kujawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Chętnie brał udział w mniejszych i większych konwentach w całej Polsce, dał się poznać jako najwyższej klasy mówca, barwny panelista i uczciwy recenzent, a przede wszystkim życzliwy i dobry człowiek.

Najszczersze kondolencje dla całej rodziny i wszystkich przyjaciół prof. Gołuńskiego.

 

 

fot. Facebook Mirosława Gołuńskiego