Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Niezwyciężony | Zwiastun gry opartej na twórczości Stanisława Lema

Doczekaliśmy pierwszej oficjalnej zapowiedzi pierwszoosobowej gry stworzonej na podstawie prozy Lema. „Niezwyciężony” to retrofuturystyczny thriller opracowany przez krakowskie studio StarwardIndustries.

„Niezwyciężony” będzie debiutem rynkowym StarwardIndustries, którym kieruje Marek Markuszewski, niegdysiejszy starszy producent CD Projekt Red. Studio, w którym pracuje 28 osób, zamierza skupić się na sektorze gier premiumindie. Projekt „Niezwyciężonego” rozwijają od 2018 roku, a teraz w końcu prezentują fragment rozgrywki.

Do tej pory o grze wiadomo było niewiele. Oficjalny opis fabularny przedstawiał klimat produkcji: mieszankę przygodówki i thrillera, utrzymanej w retro futurystycznej estetyce. Historia skupia się na postaci naukowca (lub badaczki), który na pustynnej planecie Regis III szuka załogi zagubionego statku. Całość rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, gdzie cyfrowa technologia nie została wynaleziona.

Premiera „Niezwyciężonego” została zaplanowana na 2022 rok, gra trafi i PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S.