Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Amazon bierze się za Tomb Raider | Powstaną serial, film i gra!

Jak donosi The Hollywood Reporter, Amazon postawił wiele na markę „Tomb Raider”. Przygotowuje kilka nowych projektów i ma zamiar stworzyć całe uniwersum. Co już wiadomo o tych planach?

Amazon Prime Video przygotowuje serialową odsłonę „Tomb Raider”, ale ma też o wiele większe plany. Platforma nawiązała współpracę z dj2 Entertainment i wspólnie wykupili prawa do marki „Tomb Raider”. Mają zamiar stworzyć uniwersum medialne podobne do tego, które stworzył Marvel Studios.

Ogłoszony przez Amazon serial będzie wstępem do rozbudowy uniwersum. Jego projekt znajduje się we wczesnej fazie realizacji. Znamy jego twórców, a są to: na stanowisku scenarzystki i producentki wykonawczej laureatka Emmy, Phoebe Waller-Bridge („Fleabag”) oraz producenci Ryan Andolina i Amanda Greenblatt. W planach streamingowego giganta jest także nowy film pełnometrażowy oraz kilka nowych gier wideo z „Tomb Raider”.

Obecny kontrakt między dj2 Entertainment a Amazonem nie będzie miał wpływu na wcześniejsze prjekty dj2 Entertainment. Studio już jakiś czas temu nawiązało współpracę z Netflixem. Dla tej platformy realizuje właśnie serial anime „Tomb Raider”. Netflix zlecił produkcję dwóch sezonów.