Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Blade Runner 2099 | Aktorski serial w planach Amazon Studios

Wszystko wskazuje na to, że „Łowca Androidów” doczeka się kontynuacji w formie aktorskiego serialu. Amazon widzi na stanowisku reżysera samego Ridleya Scotta.

Serwis Deadline podał pierwsze szczegóły dotyczące planowanego przez Amazon projektu aktorskiego serialu „Blade Runner 2099”. Akcja show ma rozgrywać się 50 lat po wydarzeniach ukazanych w filmie Ridleya Scotta. Projekt ma być priorytetem studia na najbliższy okres. Z nieoficjalnych doniesień Deadline wynika, że Amazon już szuka scenarzystów i terminu na rozpoczęcie prac na planie. Reżyserią ma zająć się sam Ridley Scott.

W zeszłym roku Scott wspominał, że podobna produkcja ma szanse powstać. W rozmowie z BBC zdradził, że jest już przygotowany scenariusz odcinka pilotowego. Filmowiec podkreślał wówczas, że chciałby nakręcić 10-odicnkowy serial. Jeśli doniesienia Deadline się potwierdzą, to już niedługo dostaniemy serialową kontynuację „Łowcy androidów”. Będzie ona kolejnym gatunkowym projektem, wraz z „Kołem Czasu” czy nadchodzącym serialem „Władca pierścieni: Pierścienie Władzy”, z zadatkami na potencjalny hit platformy.