Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Constantine od HBO Max | Sope Dirisu w głównej roli?

Z najnowszych pogłosek medialnych od The Illuminerdi wynika, że HBO Max szykuje nowy aktorski serial o przygodach Johna Constantine. Podobno odtwórca głównej roli został już wybrany. Ma to być Sope Dirisu, znany widzom m.in. z „Humans” i „Gangów Londynu”.

Wcześniej tego bohatera komiksów DC – angielskiego egzorcystę, okultystę, maga i łowcę demonów – na ekranie sportretowali Keanu Reeves i Matt Ryan. Teraz możliwe, że Johna Constantine zagra czarnoskóry aktor Sope Dirisu. Są to na razie niepotwierdzone informacje, jednak internauci już zareagowali niezwykle negatywnie na tę potencjalną decyzję HBO, urządzając w sieci festiwal hejtu i rasistowską nagonkę.

Sope Dirisu to 31-letni Brytyjczyk, urodzony w Londynie, a jego rodzice pochodzą z Nigerii. Jest absolwentem Bedford Modern School i National Youth Theatre, współpracował z Royal Shakespeare Company. Na ekranie mogliśmy zobaczyć go między innymi w dramacie kryminalnym „Gangi Londynu” i horrorze „Czyj to dom?”.

Powstający dla HBO Max „Constantine” ma być częścią znajdującej się obecnie na etapie produkcji serii „Justice League Dark”. Odpowiada za nią J.J. Abrams i jego studio Bad Robot. Pozostali bohaterowie również mają otrzymać własne seriale bądź filmy. Scenariuszem do serialu „Constantine” zajmuje się Guy Bolton.