Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Doctor Who | Ncuti Gatwa nowym Doktorem!

BBC oficjalnie ogłosiło kto zostanie nową twarzą kultowego serialu „Doctor Who”. Nowym Doktorem został Ncuti Gatwa, gwiazda serialu „Sex Education”.

Ncuti Gatwa to szkocki aktor pochodzenia rwandyjskiego, który zdobył popularność jako Eric Effiong z netflixowego „Sex Education”. Teraz stoi przed nim nowe wyzwanie: zobaczymy, jak poradzi sobie z bardziej klasyczną rolą, bowiem serial „Doctor Who” nadawany jest z przerwami od 1963 roku.

Jodie Whittaker gra 13. wcielenie Doktora od 2017 roku. Aktorka jest pierwszą kobietą, która otrzymała możliwość sportretowania tej postaci. Ostatni odcinek serialu z jej udziałem zostanie wyemitowany pod koniec tego roku.

Showrunnerem nadchodzącego 14. sezonu będzie powracający po latach Russell T Davies. To właśnie ten walijski scenarzysta w 2005 roku namówił BBC do wznowienia „Doktora Who” po 16 latach przerwy, a potem do 2010 roku czuwał nad realizacją kolejnych odcinków.

Przyszłość jest tutaj i jest to Ncuti! Niekiedy talent przechodzi przez drzwi i jest tak jasny, odważny i genialny, że po prostu z podziwem dziękuję moim szczęśliwym gwiazdom. Ncuti w kilka sekund zachwycił nas, przejął Doktora i posiadł klucze do TARDIS. Jestem zaszczycony perspektywą pracy z nim i nie mogę się doczekać, aby zacząć. Jestem pewny, że z niecierpliwością wyczekujecie więcej informacji, ale na razie powstrzymujemy się. Wspaniały, epicki finał Jodie dopiero nadejdzie. I obiecuję, 2023 będzie spektakularny!

– dodaje Russell T. Davies.