Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Henry Cavill gwiazdą nowej franczyzy | Serial Warhammer 40k!

Aktor pożegnał się ostatnimi czasy z dwoma wielkimi markami. Najpierw zrezygnował z roli Geralta w netflixowym „Wiedźminie”, a wczoraj dowiedzieliśmy się, że nie powróci w najbliższym czasie do DCEU jako Superman. Okazuje się, że miał na oku inny projekt! Henry Cavill został bowiem gwiazdą serialu „Warhammer 40k”!

Platforma Amazon Prime Video szykuje adaptację słynnej gry „Warhammer 40,000”. Jak donosi serwis The Hollywood Reporter, Henry Cavill będzie jego producentem wykonawczym oraz zagra główną rolę.

Na chwilę obecną szczegóły projektu nie są znane. Nie wiadomo kto napisze scenariusz, nie znamy też nazwiska showrunnera. Realizacją zajmie się Vertigo Entertainment, a serial powstanie na zlecenie Amazonu dla Prime Video.

Pierwowzór serialu „Warhammer 40,000″ jest strategiczną grą bitewną. Jej akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości. Świat toczą wielkie konflikty, a rozwój ludzkości stanął w miejscu. Imperium Ludzkości zbudowane na ksenofobicznym reżimie utrzymuje dominującą pozycję dzięki Kosmicznym Marines – nadludzko sprawnym wojownikom, wyznającym specyficzny kodeks postępowania.