Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

J.K. Rowling | Autorka wykluczona z projektu w świecie Harry’ego Pottera

Wszystko miało stać się bez rozgłosu. Wywołująca za sprawą swych opinii kontrowersje J.K. Rowling, autorka cyklu powieści o Harrym Potterze i koordynatorka filmów w tym świecie, została odsunięta od nowego projektu związanego z tym światem.

Z okazji zbliżającej się dwudziestej rocznicy premiery pierwszego filmu w tym świecie, WarnerMedia planuje przygotować obszerny materiał na ten temat. Projekt „Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts” ma ukazać się 1 stycznia na HBO Max. Okazuje się, że twórcy tego materiału postanowili nie angażować w niego autorki pierwowzoru – dotychczas aktywnie uczestniczącej w powstawaniu nowych projektów z uniwersum.

W projekcie udział wzięli przede wszystkim Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson. Chris Columbus, Helena Bonham Carter, Tom Feltton, James Phelps, Oliver Phelps, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Jason Isaacs, Gary Oldman, Alfred Enoch, Matthew Lewis, Evanna Lynch, Imelda Staunton, Mark Williams, Bonnie Wright i Ian Hart. Oprócz teog większa część obsady i członków ekipy… Oprócz J.K. Rowling.

Być może w związku z tym w materiale zostanie wykorzystany któryś z fragmentów archiwalnych, gdzie pojawia się pisarka. Na razie nigdzie nie zostało to jednak potwierdzone.

harry potter daniel TOP


Źródło: hollywoodreporter.com