Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Jason David Frank nie żyje

Amerykański aktor, który światową sławę zawdzięcza roli w „Power Rangers” nie żyje. 49-letni Jason David Frank popełnił samobójstwo.

W sobotę w wieku 49 lat zmarł amerykański aktor Jason David Frank. Informację o śmierci mężczyzny potwierdził jego trener sztuk walki Mike Bronzolouis. Oficjalna przyczyna śmierci nie została podana do wiadomości, ale serwis TMZ podaje, że aktor popełnił samobójstwo. Rodzina aktora w oficjalnym oświadczeniu prosi o zachowanie spokoju i danie czasu na przygotowania do pogrzebu i żałobę.

Kariera aktorska Jasona Davida Franka była skupiona wokół „Power Rangers”. Był związany z cyklem od samego początku – w 1. sezonie serialu grał zielonego wojownika, a w miarę rozwoju fabuły stał się białym Power Rangersem, przywódcą grupy. Zagrał też w ostatniej filmowej adaptacji „Power Rangers” z 2017 roku.

W ostatnich latach aktor aktywnie promował franczyzę „Power Rangers”. Bywał regularnym uczestnikiem wielu konwentów komiksowych oraz pracował jako ekspert od mieszanych sztuk walki. Znał m.in. karate, taekwondo, judo, boks tajski czy brazylijskie jiu-jitsu.