Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Marvel na Disney+ | Oficjalne zapowiedzi She-Hulk, Moon Knight, Ms. Marvel

Zwieńczeniem Disney+ Day były pierwsze teasery z zapowiedzianych seriali z uniwersum Marvela. Otrzymaliśmy pierwsze materiały wideo z „She-Hulk”, „Moon Knight” i „Ms Marvel”.

„She-Hulk”:
Scenariusz serialu rozpisała Jessica Gao („Rick i Morty”), a reżyserkami i producentkami wykonawczymi serialu zostały Kat Cairo oraz Anu Valia. Jameela Jamil jako Tytania zmierzy się w serialu „She-Hulk” z tytułową superbohaterką graną przez Tatianę Maslany. Obok Maslany i Jamil na ekranie nie zabraknie też Marka Ruffalo powracającego do roli Hulka, a w serialu zagrają także Tim Roth, Anais Almonte, Renée Elise Goldsberry oraz Ginger Gonzaga.

„Moon Knight”:
Showrunnerem i scenarzystą „Moon Knight” został Jeremy Slater. Głównym bohaterem serialu będzie Marc Spector – były najemnik, uratowany przed śmiercią na egipskiej pustyni przez boga Chonsu i obdarzony jego nadludzkimi mocami. Jego moc zależy od fazy Księżyca. W tytułową postać sportretuje Oscar Isaac, a tajemniczego przeciwnika Moon Knighta zagra Ethan Hawke.

„Ms. Marvel”:
Skupi się na przygodach Kamali Khan, którą sportretuje Imam Vellani. Główna bohaterka jest nastolatką pakistańskiego pochodzenia mieszkającą w New Jersey. Kamala przejęła tożsamość Ms. Marvel od Carol Danvers, która z kolei stała się nową Captain Marvel. Ponad to dziewczyna jest ogromną fanką superbohaterów, z drużyną Avengers na czele. Jej życie zmienia się diametralnie, gdy sama staje się jedną z nich i musi dźwigać ciężar odpowiedzialności za swoje zdolności. Kamala ma polimorficzne moce, potrafi m.in. zmieniać całe części ciała w dowolny kształt, manipulować swoim wyglądem oraz uleczyć się z ran.

Showrunnerką serialu jest brytyjska scenarzystka Bisha K. Ali. Potwierdzono też, że postać Ms. Marvel pojawi się nie tylko w serialu, ale również w przyszłych filmach kinowych MCU. Obok Vellani w obsadzie serialu pojawią się też m.in.: Aramis Knight, Saagar Shaikh, Rish Shah, Yasmeen Fletcher, Laith Nakli, Azher Usman, Travina Springer, Nimra Bucha, Zenobia Shroff, Mohan Kapur oraz Matt Lintz.

Nie podano dokładnych dat premier produkcji, ale wiadomo, że pojawią się w ofercie Disney+ już w 2022 roku.