Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Przyszłość DCEU według Jamesa Gunna i Petera Safrana

Nowi zarządcy ogłosili swój wielki plan na przyszły kształt DC Studios. Poznaliśmy długą listę seriali i filmów w ramach działania pt. „Rozdział 1: Bogowie i potwory”.

Gunn i Safran potwierdzili też listę aktorów, którzy będą kontynuować swoją przygodę w uniwersum DC. Będą to: Gal Gadot (Wonder Woman), Zachary Levi (Shazam), Jason Momoa (Aquaman) oraz Ezra Miller (Flash). Choć ogłoszono dwie produkcje o Batmanie, to jednak tylko w jednej zobaczymy ponownie Roberta Pattinsona.
Filmowcy postanowili ujednolicić całe uniwersum DC, w skład którego wchodzą również animacje i gry. Gunn podkreślił również, że obok najpopularniejszych herosów zobaczymy mniej znane postaci.

W ramach „Rozdziału 1: Bogowie i potwory” powstaną następujące produkcje:

FILMY:

„Superman: Legacy”: będzie nowym filmem o Człowieku ze stali. To właśnie ta produkcja ma otworzyć nową erę DC Universe. Za kamerą stanie prawdopodobnie James Gunn. Film nie będzie sequelem żadnej wcześniejszej produkcji.

„The Authority”: film o grupie superbohaterów chroniących bezpieczeństwo planety, niestroniących przy tym od korzystania z ekstremalnych metod. Gunn zapowiada, że widowisko ukaże szerokie spektrum postaci, co oznacza, że nie skupi się jedynie na walce herosów ze złoczyńcami.

„The Brave and the Bold”: nowy film o Mrocznym Rycerzu, wprowadzająca tego bohatera do DCU. Głównymi bohaterami będą Robin oraz Damian Wayne, syn Bruce’a określony przez Gunna mianem „mały sukinsyn”. Produkcja będzie inspirowana cyklem komiksów „Batman” Granta Morrisona, która ukazuje Damina jako morderczego socjopatę. Właśnie w tym widowisku nie zobaczymy Roberta Pattinsona.

„Batman: Part II” będzie sequelem „Batmana” Matta Reevesa z 2022 roku. W tytułowej roli ponownie powróci Robert Pattinson. Premiera zapowiedziana jest na 3 października 2025 roku.
„Supergirl: Woman of Tomorrow”: Film, który w nowy sposób ukaże postać Supergirl. Produkcja będzie oparta na komiksach stworzonych przez Toma Kinga.

„Swamp Thing”: horror zamykający „Rozdział 1” uniwersum. Gunn i Safran chcą powierzyć jego reżyserię Jamesowi Mangoldowi.

TELEWIZYJNE PROJEKTY

„Creature Commandos”: serial animowany, którym zajmie się James Gunn. W 7 odcinkach zawrze nowoczesną odsłonę pomysłu z kart DC Comics o historii oddziału wojskowego składającego się z potworów i walczącego z nazistami podczas II wojny światowej. Prace już ruszyły, choć nie ma jeszcze pełnej obsady głosowej produkcji.

„Waller”: spin-off hitu HBO Max „Peacemaker”. Viola Davis powróci jako Amanda Waller. Scenariuszem stworzyl Christal Henry („Watchmen”) i Jeremy Carver („Doom Patrol)”.

„Lanterns”: Zapowiadany i wyczekiwany serial Grega Berlantiego („Supergirl”, „Superman i Lois”, „Titans”, „Flash”). Po wielu trudnościach, projekt został rozpisany od nowa. Zobaczymy tu takie Zielone Latarnie jak Hal Jordan czy John Stewart. Inspiracją dla twórców ma być serial „Detektyw”.

„Paradise Lost”: zapowiedziany jako dramat w stylu „Gry o tron”, ukaże Themyscirę, miejsce pochodzenia Wonder Woman. Film będzie prequelem widowisk o superbohaterce i ukaże rywalizację o władzę, pełną politycznych intryg i spisków wśród Amazonek.

„Booster Gold”: Serial dla HBO Max, który powstanie w oparciu o komiksy o tytułowym superbohaterzestworzone w 1986 roku. Peter Safran tak opisuje produkcję: To opowieść o pechowcu z przyszłości, który przy pomocy technologii cofa się w czasie i udaje superbohatera.

I co myślicie o takim planie na DCEU?

 

Źródło: cnbc.com